header reklam 500×90
sol kulak 160×600

Anastasiadis Kıbrıs Sorununu Bitiriyor

Anastasiadis Kıbrıs Sorununu Bitiriyor

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Kıbrıs sorunu için görevlendirdiği geçici danışman Jane Holl Lute’un, Kıbrıs’ta liderlerle, Türkiye Cumhuriyeti’nde de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştükten sonra liderlerin Eylül ayının ilk yarısında New York’ta biraraya geleceği öğrenildi.

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ta son günlerde meydana gelen döviz krizi ile sıkıntılı günler yaşanıyor. 1 Euro’nun 7 Türk lirasına denk geldiği bu günlerde her ne kadar ekonomik sıkıntılar yaşansa da, bu krizin Kıbrıs sorununun çözümüne katkıda bulunacağı ve Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in yaptığı önerinin kabul göreceği düşünülüyor.

1 Euro’nun 7 Tl olmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Anastasiadis ve ekibinin yeni bir plan hazırladığı ve euro karşısında çöp olan türk lirasından faydalanarak Kuzey Kıbrıs’ın tümünü satın alma hazırlığında olduğu gelen bilgiler arasında.

Cumhurbaşkanı Anastasiadis’in ekibine“Bu sorun bu görüşmelerle çözülmez. Hazır Lira çöp olmuşken herşeyi satın alalım, herkes evine dönsün, bu iş de bitsin“ dediği öğrenildi. Anastasiadis’in yakın çevresinden edindiğimiz bilgiye göre Ankara’nın bu teklife olumlu yanıt verdiği ve Eylül ayında parasını aldığı takdirde tüm askerini ve vatandaşlarını Kuzey’den çekeceği yönünde.

Cumhurbaşkanı Anastasiadis, ‘Para hazır, acele edin, her geçen gün sizin zararınıza. İster peşin, ister kredi kartı, isterseniz çek ile hemen ödeyelim. Duyduğuma göre sizin tarafta bolibif da çok pahalı olmuş, arzu ederseniz ödemenin yarısını da bolibif olarak yapalım, hem da ‘Halal’ diyerek sözlerini tamamladı…

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.