header reklam 500×90
sol kulak 160×600

ATAMALAR DEVAM EDİYOR!!!

ATAMALAR DEVAM EDİYOR!!!

‘Müşavir yaratmaya son!’ sloganıyla yola çıkan hükümet yeni atamalar yapmaya ve mevcut müdür ve müsteşarları görevden almaya devam ediyor.

 

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları Müdürlüğü’ne atanan kişinin şu anda hapishanede tutuklu olduğunun anlaşılması ile birlikte bir takım yeni atama kararları alındı.

 

Mandıra Times, Başbakan Yardımcısı  Denktaş’ın, Başbakan Yorgancıoğlu’na yeni atamalarla ilgili sunduğu listeyi ele geçirdi.

 

Başbakan Yardımcısı Denktaş’ın sadece kendi kontrolunde bulundurduğu bakanlıklara değil, aynı zamanda hükümet ortağı CTP-BG için de önerilerde bulunduğu gelen bilgiler arasında.

 

Elde edilen bilgilere göre listenin Başbakan’ın bilgisine getirilmesinden hemen sonra Başbakan Yorgancıoğlu çok sinirlendi ve hemen bir basın toplantısı düzenleyerek “Sayın Denktaş’a bu konuda gereğini yapmasını, aksi halde hükümetin biteceğini söyledim” dedi.

 

Başbakan’ı sinirlendiren atama listesi sadece Mandıra Times’da.

 

1. Maliye Bakanlığı müsteşarlığına TAVURİ adıyla ünlenen Mustafa Serttaş atanıyor. Şu an sadece iki ay tutukluluğu kalan Tavuri, en son hırsızlık ve dolandırıcılık suçundan hapishanede bulunuyor.

 

2. Dışişleri Bakanlığı müsteşarlığına, örgütleme ve dış işler uzmanı olan ve şu anda İmralı adasında tutuklu bulunan Abdullah Öcalan getiriliyor.

 

3. Turizm Bakanlığı müsteşarlığına şu anda yurt dışında bulunan ve dolandırıcılıktan dolayı aranan Cem Uzan düşünülüyor. Uzan’ın büyük planları olması ve bu konuda uzmanlaşmış olmasının KKTC turizmini olumlu etkileyeceği düşünülüyor.

 

4. Sokaklardaki ünü ile tanınan iki isim İçişleri Bakanlığı müsteşarlığı için düşünülüyor. Lefkoşa’da sokak uzmanı olan ve ‘Deli İsmet’ lakabıyla tanınan İsmet Marmara ile, Mağusa’da sokak uzmanı olan ve ‘Deli Ali’ lakabıyla ünlenen Ali Şef arasında karar verilemediği gelen haberler arasında.

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.