header reklam 500×90
sol kulak 160×600

BAKANLAR KURULU AÇIKLADI: “21, 22 VE 23 ARALIK TARİHLERİ RESMİ TATİL”

BAKANLAR KURULU AÇIKLADI: “21, 22 VE 23 ARALIK TARİHLERİ RESMİ TATİL”

BAKANLAR KURULU’NDAN ACİL ÇAĞRI: “DEVLET ÇALIŞANLARI İZİNLİ, EVE YEMEKLİK DEPOLAYIN”

NASA yetkilileri yaşanacak bir güneş fırtınası nedeniyle, 21, 22 ve 23 Aralık tarihlerinde dünyanın bir bölümünün güneş yüzü görmeyeceğini bildirdi. NASA ayrıca kararacak bölgelerin tam olarak bilinmediğini ama KIBRIS adasının kesinlikle 3 gün kararacak ve güneş yüzü görmeyecek bölgeler arasında olduğunu açıkladı.

Papa da Vatikan’dan yaptığı açıklama ile 21, 22, ve 23 Aralık tarihlerinde karanlığa mahkum olacak bölgenin Mısır ve çevresindeki ülkeler olacağını, tanrının bu bölgede yaşayan insanları cezalandırmak için bu yöntemi seçtiğini bildirdi.

Gelen haberler üzerine, Bakanlar Kurulu Başbakan Yorgancıoğlu başkanlığında toplandı ve yaşanacak olan kararma nedeniyle birtakım tedbirler alınmasını kararlaştırdı.

Bakanlar Kurulu, önümüzde yaklaşık 45 gün zamanımız olduğunu, bu süre zarfında herkesin üstüne düşen görevi yapması gerektiğini açıkladı ve alınması gereken önlemler konusunda halka çağrı yaptı.

Bakanlar Kurulu’nun adamızda gerçekleşecek olan 3 günlük karanlık dönem için alınmasını uygun gördüğü önlemler şöyle:

1. Tüm vatandaşlar eve savaş çıkacakmış gibi yemeklik (mümkün olduğu kadar et ve hayvan ürünleri) depolamaları gerekmektedir. Geceleri yakılan mangallar 3 gün boyunca 24 saat günde yakılacaktır.

2. Karanlıkta kimse yolunu bulamayacağı için tüm devlet çalışanları izinli sayılacak ve okullar tatil olacaktır. Bu üç gün içinde özel sektör de izinli olacağından mangal için gerekli tüm malzemelerin önceden alınması uygun görülmüştür.

3. Bütün esnaf ve özel sektör sayılan market, mağaza vb yerler kapalı olacaktır.

4. 3 gün içinde sürekli aydınlatma gerekeceği için, tahminimizce sürekli elektrik kesintileri yaşanacaktır. Vatandaşlarımızın hemen birer jeneratör almaları artık şart haline gelmiştir. Hükümetimiz AKSA jeneratörlerini önermektedir. AKSA jeneratörü almak isteyen vatandaşlar Başbakanlık’tan kupon alıp % 10 indirimden yararlanabilirler.

5. Karanlıkta araba sürmek de zorlaşacağından, zorunlu olmadıkça vatandaşlarımızın evlerinde kalmaları ve sokağa çıkmamaları tavsiye edilir.

6.Trafik kazalarının çoğalacağı tahmin edildiğinden, özellikle Range Rover, BMW ve Mercedes marka araçları olan ve hala bu araçlara taksit ödeyen vatandaşların dikkatli olmaları ve evlerinde kalmaları önerilmektedir.

7. Sürekli karanlık olacağı için çok doğal olarak hırsızlıklar da artacaktır. Özellikle bahçeli evde oturan vatandaşlarımızın acilen birer köpek almalarını tavsiye ediyoruz.

HABER: Külliyen Lie Agency

FOTO: TAK

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.