header reklam 500×90
sol kulak 160×600

CB EROĞLU HERKESİ ŞAŞIRTTI: “AYSERGİ’DEKİ BÜTÜN PULYALAR RUMLARA VERİLECEK “

CB EROĞLU HERKESİ ŞAŞIRTTI: “AYSERGİ’DEKİ BÜTÜN PULYALAR RUMLARA VERİLECEK “

CB Derviş Eroğlu, geleneksel 7. Yeniboğaziçi Pulya Festivali’nde yaptığı konuşmada Kıbrıslı Rumların bir antlaşmaya razı olabilmek için Aysergi bölgesindeki Pulyaları istediğini belirtti.

CB Eroğlu, Rumların bu isteğinin çok fazla olduğunu, Pulyaların kendisi ve ailesi için ayrı bir önem taşıdığını söyledi. CB Eroğlu şöyle devam etti: “Canım halkım, seneler önce rahmetli CB Rauf Raif Denktaş’la köyünüzü ziyarete gelmiştik. O zamanlar Pulya avı yasaklanmamıştı. Bence zaten şuanki bu yasak da çok saçma. Pulyasız bir hayat düşünemiyorum ve bu yasalar bizi suç işlemeye itiyor. Herneyse biz konumuza dönelim. Rahmetli Denktaş’la buraya geldiğimizde onurumuza şahane bir yemek masası hazırlanmıştı. Kendisi bir oturmada 68 tane Pulya yemişti. Benim tabaktaki Pulyaları da yemişti. Zaten bu olaydan sonra aramız hiç düzelmedi.”

Eroğlu “Ben Kıbrıslı Rumlara ne bir karış toprak, ne bir adet çakıl taşı, ne de bir Pulya kanadı veririrm. Siz gönlünüzü ferah tutun. Bunlar daha kiminle dans ettiklerini bilmez, karşilarında çevreci Talat var zannederler” ifadelerini kullandı.

CB Eroğlu kendinin Pulyaları Rumlara vermek istemediğini ancak Anavatan’dan bu konuda yoğun bir baskı olduğunu, TC Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bu konuda “Papaz” olduklarını belirtti ve Pulyaları Rumlara vermemesi durumunda önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Anavatan’ın kendisini desteklemeyeceğini söyledi.

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.