header reklam 500×90
sol kulak 160×600

DEMİRÖREN: “DERVİŞ BEY 10 NUMARAYI BEĞENMEDİ, ‘BEN 1 NUMARAYIM’ DEDİ”

DEMİRÖREN: “DERVİŞ BEY 10 NUMARAYI BEĞENMEDİ, ‘BEN 1 NUMARAYIM’ DEDİ”

Dün Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun resmi konuğu olarak adamıza gelen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, akşam saatlerinde döndüğü İstanbul Atatürk Havalananında gazetecilere şok açıklamalar yaptı.
DEMİRÖREN: “FORMAYI GERİ VERDİLER”
Demirören “beni KKTC’ye futbolda sorunlar var diye çağırdılar ancak benim gözlemlediğim şey oralarda futbol yok. Onlar hala daha İngiliz sömürgesinde yaşayıp Kriket oynuyorlar” dedi.
Yıldırım Demirören “Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na hediye ettiğim 10 numaralı forma ile resim çektirdikten sonra bana geri verdiler. ‘Neden?’ diye sordum, ‘Derviş Bey zamanında kaleciydi, ona 1 Numara getirecektiniz, kabalık ettiniz’ dediler. Valla anlamakta zorlandım” diye konuştu.
KANLI: “DERVİŞ BEY HEP 1 NUMARADIR”
Mandıra Times’ın konuyla ilgili olarak ulaştığı Cumhurbaşkanlığı Gizli Danışmanı Özer Kanlı ise forma olayını kısmen doğruladı.
Kanlı “Derviş Bey zamanında ismi Dino Zoff, Gordon Banks gibi isimlerle anılan efsane bir kalecidir. Mağusa Türk Gücü’nde oynarken kendisine Real Madrid ve Inter kulüplerinden resmi teklif gelmiş ancak kendisi mücahitlik yapmak için bunları reddetmiştir. İşte o böyle bir kahramandır” dedi.
Kanlı “Yıldırım Bey’in bunları bilmemesi üzüntü vericidir. Derviş Bey’in 1 numara bir kaleci, lider, düşün adamı, mukavemetçi ve hayırsever bir insandır” diye konuştu.
SERTOĞLU: “KOP’TUK GİDİYORUZ”
Öte yandan TFF Başkanının açıklamalarını duyduktan sonra Mandıra Times’a konuşan Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu Yıldırım Demirören için çok sert ifadeler kullandı.
Sertoğlu “elin tüpçüsü futboldan ne anlar, adam olaydı burada derdi bu lafları” diye konuştu.
Sertoğlu “KOP’a gidiyoruz, bu kez kesinkes KOP’tuk gidiyoruz. Biz mahalle takımı değiliz. Yıldırım Efendi sıkarsa alsın milli takımını da gelsin karşılaşalım” dedi.
BIÇAKLI: “BEN ADAMI PIÇAKLARIM”
Yine Mandıra Times’a konuşan Kulüpler Birliği Başkanı Aslan Bıçaklı da “Futbol ceryan gibidir. Tokanırsan ceryan seni teper, yanarsın” diye konuştu.
Bıçaklı “Yıldırım kardeş bu konuşmaları burada yapaydı ismimden de anlaşılacağı üzere pıçağı kendisine çekerdim. Ama işte, bunun horozluğu da bu kadar” dedi.

Haber: Diego Armando Maradona Haber Ajansı
Foto: TAK

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.