header reklam 500×90
sol kulak 160×600

EROĞLU AMERİKAN ULUSUNA SESLENDİ!

EROĞLU AMERİKAN ULUSUNA SESLENDİ!

umhurbaşkanı Derviş Eroğlu, dün CNN International üzerinden Amerika Birleşik Devletleri halkına hitaben bir ‘ulusa sesleniş’ konuşması yaptı.

“My dear fellow Americans” diye sürpriz bir şekilde İngilizce olarak konuşmasına başlayan Eroğlu, Amerikan halkına Rum-Yunan ikilisinin Kıbrıslı Türklere ettiklerini tek tek anlattı.

Konuşmasına Paleolotik Çağ’da Rum-Yunan ikilisinin, Kıbrıs Türkü teklisinin ensesine vurup boğazından ekmeği nasıl aldığını anlatarak başlayan Dr Eroğlu, muhteşem örneklerle süslü konuşmasını 1931 isyanına, 1952 Plebisitine derken 63-74 ve en sonunda da 20 Temmuz sabahına bağlayarak, hala daha hayatta olan zamanın ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger’a adanın taksim edilmesine yaptığı büyük katkı sebebiyle teşekkür etti.

Konuşması sık sık alkış efekti ile kesilen Dr Eroğlu, konuşmasının sonunda NBA Basketball Liğinde LA Lakers taraftarı olduğunu, en sevdiği sanatçının merhum Michael Jackson olduğunu, son Hollywood artislerinin cıplak resimlerinin sızdırlması skandalını kınadığını ve sıkı bir baseball izleyisi olduğunu belirterek sonlandırdı.

Dr Eroğlu, baseball için favori takımının New York Yankees olduğunu da belirttikten sonra yine İngilizce olarak “in god we trust” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Dr Derviş Eroğlu, bu ay sonu New York’ta yapılacak olan Yerleşmiş Milletler (YM) toplantısına katılmak için ABD’ye gidecek.

Eroğlu’nun buradaki temasları çerçevesinde Boston Red Sox-New York Yankees baseball derbisinin başlangıç vuruunu da yapacak.

 

 

Haber: Mandıra Times Special Report

Foto: TAK

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir