header reklam 500×90
sol kulak 160×600

EROĞLU’NDAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR: “IOWA VE COLORADO SEÇİMLERİNE MÜDAHALE ETTİM; AMA OBAMA’NIN KAZANMASI İLE İLGİM YOK”

EROĞLU’NDAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR: “IOWA VE COLORADO SEÇİMLERİNE MÜDAHALE ETTİM; AMA OBAMA’NIN KAZANMASI İLE İLGİM YOK”

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı ve Cumhurbaşkanı Dr Derviş Eroğlu, Genç Tv’de Mustafa Alkan’ın hazırlayıp sunduğu Er Meydanı Programı’nda çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Dün akşam saatlerinde banttan yayınlanan ve izlenme rekorları kıran programda, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun samimi ve zinde cevapları dikkat çekerken, 2012 Amerika Başkanlık seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamalar gerek KKTC gerekse de ABD’nin gündemine bomba gibi düştü.
EROĞLU: “BARACK BENDEN YARDIM İSTEDİ”
Programda başkanlık sistemi ile ilgili bir soru sorulması üzerine Dr Eroğlu “2012 Amerika seçimlerinde Başkan Barack Obama bir mesenger sayesinde benden tavsiye istedi. Bende 6000 küsur günlük Başbakanlık günlerimden kalma birkaç numarayı kendisine anlattım. Sağ olsun beni dinledi ve kazandı” dedi.
EROĞLU: “COLORADO VE IOWA SEÇİMLERİNİ BENİM SAYEMDE KAZANDI”
Eroğlu “Barack’ın babasını tanırım. Kendisi ile zamanında çok yemiş içmişliğimiz var. Bildiğiniz gibi geçen sene Mandıra Times büyük bir gazetecilik örneği göstererek Obama’nın köklerinin bizim Şillura köyüne dayandığını yazmıştı. Ben çoktan bilirdim zaten sorsalardı söylerdim. Bana dedi ki seçimdeki rakibi Mitt Romney bu iki eyalette öndeymiş. Ben de bir iki arkadaşı gönderdim, 15 gün çalıştılar ve seçimleri buralarda kıl payı da olsa kazandı” diye konuştu.
EROĞLU: “AMA ZAFER OBAMA’NINDIR”
Açıklamasının devamında “ama koskoca Amerika 51 eyalet, ben sadece 2 yerde rol oynadım. Seçimi Barack kendi çabası ile kazandı. Şimdi ben 2 yerde ona seçim aldırdım diye zaferi kendime mal edemem” diye konuşan Cumhurbaşkanı Eroğlu “kendisini bu vesileyle bir kez daha kutluyorum” dedi.
BEYAZ SARAY: “DERVİŞ BEY’İN AÇIKLAMALARI HOŞ DEĞİL”
Öte yandan Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun yaptığı açıklamalar Amerika’nın gündemine de bomba gibi düştü.
Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest bu sabahki olağan basın toplantısında konuyla ilgili sorulara cevap verdi.
Earnest “Derviş Bey çok sevdiğimiz saydığımız bir abimizdir. Ancak bu açıklamaları hoş değil. Biz Beyaz Saray olarak zorlandığımız her konuda bir bilene elbette danışırız ancak bunun gizli kalmasını da isteriz. Sanırım Derviş Abi biraz heyecan yapmış” dedi.
Earnest basının ısrarlı soruları karşısında “Derviş Bey’den tekmil aldık evet ancak bu sadece sözlü bir dost tavsiyesi oldu. Basının bu olayı abartması son derece uygunsuz” diye konuştu.

Haber: Mandıra Times-New York Times Ortak Haber
Foto: TAK

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.