header reklam 500×90
sol kulak 160×600

FLASH HABER! SİYASİLER YURT DIŞINA SÜLALESİ İLE BİRLİKTE GİDEBİLECEK!

FLASH HABER! SİYASİLER YURT DIŞINA SÜLALESİ İLE BİRLİKTE GİDEBİLECEK!

Bugün toplanan KKTC Bakanlar Kurulu son derece yerinde bir kararla, bundan böyle yurt dışına resmi ziyaretlerde bulunacak olan siyasilere söz konusu seyahatlere ‘sülalelerini’ de birlikte götürme izni verdi!

Bakanlar Kurulu’nun 4 saat süren toplantısı bitiminde basına açıklamalar yapan ve söz konusu kararı açıklayan Dışişleri Bakanı ve Bakanlar Kurulu Sözcüsü Özdil Nami “yurt dışına giden cefakâr siyasilerimizin daha rahat ortamda çalışabilmeleri için alınan bir kararımızdır. Kendimden örnek olarak verecek olursam, her sabah eşimin yaptığı omleti yemeden uyanamıyorum” dedi.

Nami “E uyanamayınca da gurbet ellerde KKTC’mizi başarılı şekilde tanıtamıyoruz, temas yapamıyoruz. Mesela Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanımız Ahmet Kaşif de eşinin yaptığı sabah kahvesini içmeden konuşamıyor. Bu sorunları, aldığımız bu kararla kökten çözdük” diye konuştu.

Nami alınan kararın kimleri ne şekilde kapsadığını da açıkladı. Karara göre, siyasilerin eşleri, çocukları, anne-babaları, hala-teyze-amca-dayıları, 1.yeğenleri ve en samimi arkadaşları bu ziyaretlere katılabilecek. Ancak 2.yeğenler, büyük amca-dayı-hala-teyze, sütanne gibi yakınlar bu haktan yararlanamayacak. Yine siyasilerin dünürleri de kapsam dışında bırakılıyor.

Söz konusu ziyaretlerin tüm giderleriyse devlet bütçesinden karşılanacak.

Alınan karar yarın sabah Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra yürürlükte olacak.

Haber: Mandıra Times Reporting Team

Foto: TAK

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir