header reklam 500×90
sol kulak 160×600

HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN GÖREVDEN ALINDI!!

HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN GÖREVDEN ALINDI!!

Son günlerdeki ilginç ama aynı zamanda düşündürücü açıklamalarıyla gündeme gelen UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Cumhurbaşkanı Eroğlu tarafından UBP Genel Başkanlığı görevinden alındı. Yerine vekaleten Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş atandı.

En son “Kıbrıs’ta sıcak çatışma olursa Rumlar zararlı çıkar” sözleriyle gündeme gelen Özgürgün, görevden alındığını duyunca çok şaşırdığını belirtti ve bu sözlerin yanlış anlaşıldığını açıkladı.

Duruma çok üzüldüğünü belirten Özgürgün, UBP Genel Başkanlığı mevkiinin zaten Cumhurbaşkanı Eroğlu tarafından atandığını, görevden alanın da Eroğlu olmasının gayet doğal olduğunu söyledi. Ancak “UBP Genel Başkanlığına vekaleten Serdar Denktaş’ın atandığını duyunca az daha kalp krizi geçiriyordum zor duddular beni, Serdar’ınan aramızdaki husumeti bilmeyen mi var?” diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

Özgürgün, duruma açıklık getirerek “sıcak çatışma derken aslında ikinci CB Mehmet Ali Talat’ın Sayın Eroğluna uyguladığı politika soğuk çatışmadır. Ben onun tersini demek istediydim” diyerek akılları iyice karıştırdı.

Telefonla görüştüğümüz Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ise kendini KKTC’nin “Superman”i olarak gördüğünü, mutlu, gururlu ve onurlu olduğunu, her iş gibi bu işin de üstesinden hakkıyla geleceğini belirtti ve “ha DP ha UBP, adamlar da aynı zaten” dedi.

Konuyla ilgili görüşmek istediğimiz Cumhurbaşkanı Eroğlu da muhabirimize telefonla bağlanarak şu anda ikinci CB Mehmet Ali Talat’ın bahçesine muz ekmesinden dolayı oralarda ziyarette olduğunu söyledi. Eroğlu “Dedim geleyim bakayım bu muzcuklara bir, hem bu Hüseyin konusu atlatılsın hem da belki Mehmet Ali vazgeçer benimle uğraşmaktan” dedi.

UBP tabanının bu konuyla ilgili tepkisi merakla bekleniyor.

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.