header reklam 500×90
sol kulak 160×600

İŞTE VERİLECEK OLAN KÖYLERİN LİSTESİ…

İŞTE VERİLECEK OLAN KÖYLERİN LİSTESİ…

Akancı ile Anastasiadis arasında sürdürülen mülkiyet görüşmelerinde verilecek olan köylerin isimleri belirlendi… Varılan anlaşmaya göre her iki tarafta da referandumda “Evet” çıkması halinde 2 yıl içerisinde söz konusu köyler boşaltılacak… İlgili anlaşmayı BM ve AB’de desteklediğini açıkladı…

Mandıra Times’ın üst düzey bir yetkiliye dayanarak ayakta durduğu ve verdiği habere göre, her iki lider de bu konuda tam olarak anlaştı… İki tarafın heyetleri detaylar üzerinde harıl harıl çalışıyor, havalar sıcak olduğu için kaynama erken olacak gibi gibi…

İşte Köy isimleri ve Kimlerin Yerleşeceği:

Lefkoşa Bölgesi:

1- Alayköy/Yereloggo: Yemende görev yapmış Fransız Lejyonerler

2- Balıkesir/Balikitre: Frodo Baggins liderliğinde Shire’lı Hobbitler

3- Değirmenlik/Kitrea: Don Kişot, atı Rosinante  ve uşağı Sancho Panza

4- Demirhan/Tirfon: Ayfilon ve Muflon severler veya sevmeyenler

5- Haspolat/Miamilya: UKÜ, BUKÜ, Mera, Sera

6- Serhatköy/Filya: Makinistler Birliği ve Cilya İthalatçıları

7- Yılmazköy/Şillura: Gırnı Bullileri, Ferikleri, Fallugları, Yumurtaları ve Civcivleri

8- İngiliz Tepeleri/Koçero: Yakın Doğu, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kamboçya ve Filipinler

Mağusa Bölgesi:

1- Akdoğan/Lisi: Baltalı ilah Zagor ve arkadaşı Çiko (Cico Felipe Cayetone Lopez Martinez Gonzales)

2- Alaniçi/Piperisterona: Arif Susam ve saz arkadaşları

3- Altınova/Aynagofo: Serdar Ortaç, karısı Chloe ve İrlandalı BM askerleri

4- Aslanköy/Angastina: Acur Hıyarı, Turabi, Hammurabi ve Hasan Abi

5- Ergenekon/Ayharida: Ülkü Ocakları, ELAM üyeleri ve Dedekorkut

6- Geçitkale/Lefgonuk: NATO kafa, NATO mermer ve Türk Yıldızları Uçuş Ekibi

7- Mormenekşe/Limya: Nur Yerlitaş, Fred Çakmaktaş ve Vilma

Girne Bölgesi:

1- Dikmen/Digomo: Ozan Ceyhun ve Şahurga Gabak Üreticileri

2- Hisarköy/Gambilli: Ormanda Kızıl Maskeye “100 Gambilli gücündedir” derler

3- Karaman/Karmi: Sadece Ejnebiler, Turco, Murco NO

4- Karaoğlanoğlu/Ayyorgi: Jamaika Halk Cumhuriyeti & Rastafarian

5- Karşıyaka/Vasilya: Noel Baba veya Ai Vasilis ve geyikleri

6- Zeytinlik/Templos: Tapınak Şövalyeleri ve Kutsal Bodiriciler

7- Esentepe/Ayguruş: KGB ve Russian Standart

Omorfo Bölgesi:

Argaca, Zodya, Prastyo, Ambeligu, Peristeronari, İksero, Gabudi, Angolem, Limnidi, Pendaya, Gadagopya… Kulluma hepsi, temiz iş…

İskele Bölgesi:

1- Boğaz/Monarga: Suriyeli balıkçılar, Atinalı gladyatörler ve Dansöz Asena

2- Büyükkonuk/Komikebir: Eko, Deco, Hellimli hem Gullurikya Üreticileri Birliği

3- Çayırova/Aytotoro: Milli Piyango, Toto ve Loto Genel Müdürlüğü

4- Mallıdağ/Melunda: Sıhhi Tesisatçılar Birliği ve Fenni Sünnetçiler Derneği

5- Mehmetçik/Galatya: Romalı Gladyatörler ve Cikla Severler Derneği

6- Yeni Erenköy/Yalusa: Yahudi İş Adamları ve Su Tankercileri Birliği

7- Dip Karpaz/Risokarpaso: Eşekler ve büyük şehirlerden sıkılanlar

Not: Luricina ve Elye için “Bağımsız Eyalet” prosedürü uygulanacaktır…

Haber: UN HAMUR EKMEK OFFICE / NICOSIA

Yazar Hakkında

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.