header reklam 500×90
sol kulak 160×600

KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE, BU FALDA

KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE, BU FALDA

Koç Burcu (21 Mart – 20 Nisan)

Güney Kıbrıs’taki DNA labaratuarının, özellikle Koç burcu olan Kıbrıslı Türk DNA’larının kendilerine has olduğunu açıklamasıyla birlikte havanızdan geçilmez oldu. Belki de olumlu bir açıklama değildi bu. Bir de o pencereden bakmanızda fayda var.

 

Boğa Burcu (21 Nisan – 21 Mayıs)

Bu burcun adı Boğa değil HOBBIT olmalıydı. Bu kadar kısa boylu insanın aynı burç altında toplanması rastlantı olmasa gerek. Bu kısa boyunuza göre havanız da pek yerinde. ‘Ne kadar yerin üstündeyse o kadar da yerin altında var’ diye boşuna dememişler.

 

İkizler Burcu (22 Mayıs – 21 Haziran)

‘Onda bunda şundadır. Mavi boncuk kimdeyse benim gönlüm ondadır.’ Bu cümle sizin bu dönemdeki ruh haliniz için yazılmış sanki. Ama dikkatli olun. Sizin onu aldattığınız gibi o da sizi aldatıyor ve ruhunuz bile sezmiyor. Siz hariç, Lefkoşa’da herkez bu konuyu konuşuyor.

 

Yengeç Burcu (22 Haziran – 23 Temmuz)

Etrafınızdakileri küçümsemekten vazgeçin. Paranın ve imanın kimde olduğu belli olmayan bir ülkede yaşıyorsunuz. Bugün beğenmedikleriniz yarın sizi satın alacak konuma gelebilir. Herşey bir iki rum arsacığının satışına bakar.

 

Aslan Burcu (24 Temmuz – 23 Ağustos)

Aslanmış, güldürmeyin allah aşkına. Kedi bile olamazsınız bu korkaklıkla. Hade birazcık, küçücük, bir milim cesaret toplayın da yanınızdaki eşinizden ayrılın. Hem çirkin hem işe yaramaz. Bizden söylemesi. Bu yıllar geri gelmez.

 

Başak Burcu (24 Ağustos – 23 Eylül)

Allah sizi üretti ve kalıbınızı kırdı. Ne tipsiniz be ama. Usandık bıktık sizin simetri hastalığınızdan, titizlik muhabbetinizden, herşeye muhalefet olmanızdan. Deliyseniz tımarhaneye gidin. Yetti gayrı!!

 

Terazi Burcu (24 Eylül – 23 Ekim)

Denge denge denge derken dengesiz manyağın teki oldunuz. Verdiğiniz sözleri tutmuyor, sürekli yalan söylüyorsunuz. Gerçi bugünlerde tüm KKTC bu durumda ama kabak sizin başınıza patlayacak. Dikkatli olun.

 

Akrep Burcu (24 Ekim – 22 Kasım)

Amman anam. Talih kuşu başına konacak ve eve yatılı misafir gelecek. Azacık maaşınla kıt kanaat ay sonunu getiriken bir de misafir çekilmez gerçekten. Misafirlere gösteriş yapayım derken başına maddi felaketler gelecek. Ama napacan? Sonra elalem ne der değil mi ama?

 

Yay Burcu (23 Kasım – 22 Aralık)

Bütün burçlar arasında en kötüsü, en gereksizi, en talihsizi. Ama moralinizi bozmayın. Bu dönem sizin döneminiz. Size gökten para yağacak. O yüzden elinizi çabuk tutun da ne girişim yapacaksanız bu dönemde yapın. Rum tarafındaki arsacığın yanında bu tarafta eşdeğer olarak aldığınız arsacık da satılacak. Nasıl ama? Bir taşla iki kuş.

 

Oğlak Burcu (23 Aralık – 20 Ocak)

Kumar merağınız yüzünden maddi sıkıntı içindesiniz. Bir an önce bu hastalıktan kurtulmanız lazım. Gerçi sizin bir suçunuz yok. Memleketi kumar cenneti yapanlar cehennemde yanarlar inşallaaaaahhhhhh.

 

Kova Burcu (21 Ocak – 19 Şubat)

‘Hade bir yüzücük da sen tak da elalemin ağzı kapansın’ modasına uymayı düşünüyorsunuz. İyi düşünmekte fayda var. O yüzücüğü taksan da takmasan da elalemin ağzı kapanmaycak, bir de dertsiz başına dert alacan. Bizden söylemesi.

 

Balık Burcu (20 Şubat – 20 Mart)

Romantik, dugusal diye geçinip elalemin kocasını ayartmak da ne demek. Gerçi ne farkeder değil mi? Zaten memlekette kimin eli kimin cebinde belli değil. Yürü be balık da kim tutar seni!!!

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir