header reklam 500×90
sol kulak 160×600

KKTC YAPIMI FİLM AMERİKAYI FETHETTİ!

KKTC YAPIMI FİLM AMERİKAYI FETHETTİ!

İki Oscar’lı dâhiyane yönetmen Derviş Eroğlu’nun yönettiği; üç Oscar’lı kült oyuncu Ahmet Kaşif’in muhteşem oyunculuğuyla sürüklediği  ‘Partiler Arası’ Amerika’da Box Office’lerde bir numaraya yükseldi. Filmin başarısı KKTC’de sevgi seli yarattı!

Gerçek bir hikâyeden sinemaya uyarlanan filmde Ergün Serdaroğlu, Hamit Bakırcı ve Menteş Gündüz de oyunculuklarıyla göz dolduruyor.

Geçtiğimiz hafta başı Amerika’da ve tüm dünyada ayni anda gösterime giren film, sadece Amerika’da 143 milyon dolarlık gişe hasılatı yaparak, ‘Dumb and Dumber To’ filmini açık ara geride bıraktı. Listenin üçüncü sırasındaysa Big Hero 6 filmi var.

“Bir parti asla son değildir, başka bir partinin başlangıcıdır” mottosuyla görücüye çıkan film hakkında Mandıra Times’a konuşan ünlü yönetmen Francis Ford Coppola “epik bir hikaye, Derviş’i kutlarım” diye konuştu.

Coppola “ancak ben Ahmet’in oyununa bittim. Gerçekten onun gibisi film dünyasına çok az geldi. Böyle büyük bir aktöre sahip KKTC halkı ne kadar övünse yeridir” dedi.

Yine film hakkında Mandıra Times’a konuşan duayen Kıbrıslı Türk film eleştirmeni Ahmet Tolgay “bu film mukavemetçi halkımızın beyaz perdeye tezahürüdür’ diye ipe sapa gelmez bir açıklama yaptı.

Tolgay “1964’te Erenköy’de de ayni başarıyı yakalamıştık, 2014’te de ayni başarıyı yakaladık. KKTC ölene dek yaşayacaktır, bunu Amerika bile engelleyemez” dedi.

Filmin konusu ise şöyle: “yakın gelecekte KKTC’de siyasi yaşam, artan, yolsuzluk, partizanlık, ihale fesatçılığı, yalakalık, dolandırıcılık ve bakan değişiklikleri nedeniyle tehlikeye girmiştir. KKTC siyaseti yok olma tehlikesiyle yüz yüzedir. Derken yeni keşfedilmiş bir solucan deliği, tüm KKTC siyaseti için umut olur. Buradan geçip parti değiştirerek daha önce hiçbir insanoğlunun erişemediği yerlere ulaşmak ve KKTC için yeni yaşam alanlarını araştırmak ise bir grup siyasi-kaşife kalır. Bu kaşifler, geçen 1 saatin dünyadaki 7 yıla bedel olduğu ortamda hem hızlı ve cesur olmak zorunda kalacaklardır.”

 

Haber: Artizlik Yapma Lan Haber Ajansı

Foto: Vamıkparti

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.