header reklam 500×90
sol kulak 160×600

KUMARHANELER ARTIK SERBEST!!!!!

KUMARHANELER ARTIK SERBEST!!!!!

Kumarhane cenneti Kuzey Kıbrıs’ta KKTC vatandaşlarının kumarhaneye girişleri yasak.

Yıllar önce ilk kumarhane izinleri dağıtılırken, KKTC vatandaşlarının para ve ailelerini korumak amacıyla böyle bir yasa yapılmıştı. Dünyanın birçok ülkesinde bulunan kumarhanelerde böyle bir uygulama bulunmuyor.

Kumarhaneye girişin yasak olduğu ülkemizde kumarhane müşterilerinin %50’si yine KKTC vatandaşları.

Bu yasanın artık geçerliliğini yitirdiğini, kumar oynayan vatandaşların yasak dinlemeden zaten kumarhaneye girdiklerinin tespit edildiğini söyleyen İçişleri Bakanlığı sözcüsü, yasaya yeni bir düzenleme getireceklerini açıkladı.

Konuyla ilgili bilgisine başvurduğumuz İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay “Zamanında böyle bir yasa yapılmış ve KKTC vatandaşlarının kumarhanelere girişleri aile birliğini koruma adına yasaklanmıştı. Ancak zaman içinde gelen geçen tüm hükümetler, köylerde ve kentlerde her köşe başına bet ofis açma izni vermiştir. Bet ofislerde oynanan betler de kumar kategorisindedir.

Ayrıca aile birliğini korumak istiyorsak önce gece kulüplerine girişi yasaklamak gerek. Yaptığımız araştırmalarda aile birliğini bozan ve boşanmalara sebep olan kumarhanelere giriş değil, gece kulüplerine giriştir. Aile birliğini çok düşünüyorsak KKTC vatandaşlarının gece kulüplerine girişini yasaklamamız lazım. Bu nedenle bu yasayı güncelliyoruz” dedi.

 

HABER: CASINOWINS AGENCY

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir