header reklam 500×90
sol kulak 160×600

KUZULARIN SESSİZLİĞİ FİLMİNİN DEVAMI GELİYOR: THE MANDIRA!

KUZULARIN SESSİZLİĞİ FİLMİNİN DEVAMI GELİYOR: THE MANDIRA!

Başrollerinde Jodie Foster ve Antonhy Hopkins’in oynadığı efsane film Kuzuların Sessizliği’nin devamı Kıbrıs’ta, Kıbrıslı Türk oyuncularla çekiliyor.

1991 yapımı, Jonhatan Demme’nin yönettiği filmin daha sonraları devam niteliğinde sayılan Hannibal ve Red Dragon adlı iki film daha çekilmişti ancak esas filmin devamı bugüne kadar çekilmedi.

7 dalda oscar adayı olan film, Jodie Foster’e en iyi kadın oyuncu ödülünü getirirken, film de en iyi film oscarını kucaklamıştı.

Tamamı Kıbrıs’ta çekilecek olan filmin yönetmenlik koltuğunda bu kez David Lynch var.

Filmde Hannibal Lecter’i Kıbrıslı Türk oyuncu Mahmut Anayasa oynarken, FBI ajanı Clarice Starling’i ise Yonca Şenyiğit canlandıracak. Filmin diğer bir başrol oyuncusu ise Ulaş Barış. Ulaş, filmde sokak adamlığından, deliye her türlü rolü oynayacak…

Filmin çekileceği yerlerden bazıları ise şöyle;

Lefkoşa Kırmızı Damlı Hastane, Bandabuliya, Ciğerci Ahmet’in dükkan, Mavusa Otello Kalesi, Omorfo portokal bahçeleri, Alagadi Guccum’un restoran, KKTC Meclisi, Cevre Bakanlığı, Lefkoşa ve Girne Polis karakolu.

Yaklaşık 50 milyon dolara mal olacak filmin %75 bütçesi TC yardım heyetinden sağlanırken, geriye kalan bütçe çeşitli köy dombulalarından elde edilecek gelirlerden bekleniyor.

 

Filmin çekimleri Aralık 2014 tarihinde başlayacak ve yaklaşık 6 ay sürecek. Gösterim tarihi ise 2016 yazı…

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.