header reklam 500×90
sol kulak 160×600

SEÇİM STARTI VERİLDİ, CTP-BG HATALI ÇIKIŞ YAPTI, YSK UYARDI…

SEÇİM STARTI VERİLDİ, CTP-BG HATALI ÇIKIŞ YAPTI, YSK UYARDI…

19 Nisan 2015 Pazar günü yapılacak olan ve tüm dünyanın nefesini tutarak beklediği KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimi için resmi propaganda dönemi startı dün gece yarısı verildi.
Saat 24’te Yusuf Kaptan Sahasının önünden verilen start ile başlayan büyük heyecan 19 ya da 26 Nisan günü Lefkoşa’da noktalanacak.
Ancak tüm uyarılara rağmen gece 24’ten önce seçim startı veren Cumhuriyetçi Türk Parti-Birleşik Güçler (CTP-BG) militanları partilerinin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından uyarı cezasına almasına neden oldu.
Mandıra Times’ın YSK Başkanı Şafak Öneri’den aldığı bilgiye göre dün akşam 23.50 sularında bir grup CTP-BG’li genç militan sosyal paylaşım sitesi Facebook’a bir adet selfi atıp ‘biz başladık’ diye yazması üzerine harekete geçen YSK gençleri kıskıvrak yakaladı.
Öneri “YSK Türk polisinden bile beterdir. Ne uçanı ne de yüzeni elimizden kaçabilir. Bu seçim döneminin sulh içinde geçmesi için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.
“Şimdilik sadece uyarıyoruz” diyen Öneri ilerde uyarmakla kalmayacaklarını, falaka da dâhil her türlü cezanın gündemde olduğunu söyledi.
Öte yandan YSK’nın uyarısı CTP’yi ayağa kaldırdı. Olayın patlak vermesinden sonra sabaha karşı saat 2 sularından acil olarak toplanan CTP MYK’sı, YSK’yı soğuk savaş döneminden kalan taktikleri ısrarla sürdürmekle suçladı.
Mandıra Times’a konuşan CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk “bu işlerin altında beyaz saçlı birisi yatmaktadır. Hatta daha da ileri gideyim bu beyaz saçlı birisinin sağı solu çukurlarla doludur” dedi.
Erk “3 vakte kadar beyaz saçlı gider, çukurları da asfalt dökeriz, en iyisini de yeneriz. Biz CTP’yiz, YSK’nın aklını alırız 40 kaplan gücündeyiz.” diye konuştu.

Haber: Zamazingo Haber Ajansı
Foto: Anonim

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.