header reklam 500×90
sol kulak 160×600

SON DAKİKA: ABBAS SINAY İSTİFASINI GERİ ALDI!

SON DAKİKA: ABBAS SINAY İSTİFASINI GERİ ALDI!

12 Ağustos günü KKTC Milletvekilliğinden istifa ettiğini açıklayan CTP-BG Girne Milletvekili Dr Abbas Sınay istifasını geri aldığını açıkladı. Sınay “istifa ettim ama kabul edilmedi. Sonra memnun edildim, vazgeçtim napayım” dedi.

Mandıra Times’ın elde ettiği bilgilere göre Dr Sınay’ın istifa etmesine yol açan sorunların giderildiği öğrenildi. Mandıra Times her zamanki büyük gazetecilik girişimiyle Dr Sınay’ın istifadan vazgeçmesi için giderilen sorunların listesini öğrendi.

İşte o liste:

1-Akşam yemeği olarak Girne Eziç’ten her akşam yemek…

2-Fenerbahçe maçlarına sezonluk kombine bilet

3-Şahsi arabalarına beleşe sigorta ve servis garantisi

4-1 adet Swatch marka saat

5-1 adet Baretta marka av tüfeği

6-1 adet doktor önlüğü, stetoskop ve doktor maskesi

7-3 kilo pastırma. (Girne Özay Kasap’tan)

8- 1 çift first class Londra uçak bileti, 3 adet İstanbul bileti

9-Gelen sene yazda 10 gün ultra her şey dahil Antalya’da tatil

10-Girne bakkallarına veresiye yazdırma yetkisi

 

Mandıra Times’a konuşup cevap hakkını kullanan Dr Sınay istifasını geri aldığını kabul ederken, Mandıra Times’ın açıkladığı memnuniyet listesinin yanlış olduğunu söyledi.

Dr Sınay “sizin yayınladığınız liste kesinlikle doğru değildir. Ama ben istifamı geri aldım, o doğrudur. Öyle bir liste vardır ama doğru değildir bu liste. Lütfen araştırmacı gazeteciliğinizi gözden geçirin” diye tepki gösterdi.

CTP-BG Girne Milletvekili Sınay “bir kere 10 madde yoktur o listede. O kadarcık listeyle kanacak, memnun olacak adam değilim ben. Beni istifadan vazgeçtim ama neden vazgeçtim? Bunun cevabını kamuoyuna bırakıyorum. Kamuoyu cevabı arasın bulsun, ben maaşa bakarım” dedi.

Dr Sınay  “istifa ettik, yer açtık bazı arkadaşlara ama ne arayan var ne soran. Hâlbuki ben meclise filan da gelmem, hastanemde hasta bakarım. Baktım gördüm sallayan yok; akıbet bizim listeciği da onardılar, e ben da vazgeçtim. Napayım yani öleyim? Kamuoyu buna da cevap versin. Hatta Ateyizler de cevap versin” dedi.

 

Haber: Abbas Yolcu Değil Haber Ajansı

Foto: Abbas

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.