header reklam 500×90
sol kulak 160×600

SON DAKİKA!! GÖNYELİ VE LEFKOŞA’DA SEL BASKINI!!!

SON DAKİKA!! GÖNYELİ VE LEFKOŞA’DA SEL BASKINI!!!

Lefkoşa ve Gönyeli’de bir saat önce başlayan şiddetli yağmur ve dolu yağışı etkisini sürdürüyor.

Özellikle Gönyeli, Yenikent bölgesindeki lüks villalar risk altında.

Son birkaç yıldır Yenikent bölgesindeki dere doldurularak üzerine lüks villalar yapılmıştı. Bugün meydana gelen şiddetli yağışla birlikte evlerin kaydığı ve yan arsaların içine doğru hareket ettiği bildirildi.

Görüşlerini aldığımız dere içi villa sahipleri durumlarından şikayetçi olmadıklarını, yan villanın bahçe düzeninin zaten daha güzel olduğunu, evlerinin kaymadan dolayı yan arsaya geçmesinden memnun olduklarını ifade ettiler ve “iyi ki derenin içine bu kadar yatırım yapmışız” dediler.

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli ise bugünkü yağışla birlikte Gönyeli ovasının artık bir ova değil, deniz olduğunu ve en yakın zamanda Yenikent, Lefkoşa, Strovolos istikametinde feribot seferi başlatacağını açıkladı.

Feribot seferinin başlatılacağını duyan Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş da hemen bir açıklama yaparak, bu durumda acilen yeni bir bakanlık kuracağını, yeni bakanlığın isminin de Denizcilik Bakanlığı olacağını, bu konuda deneyimli kaptan olan Milletvekili Menteş Gündüz’ü de Bakan yapacağını açıkladı.

Milletvekili Menteş Gündüz ve Güzelyurt sakinlerinin bu yağmur felaketinden dolayı çok mutlu oldukları gelen haberler arasında.

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir