header reklam 500×90
sol kulak 160×600

SON DAKİKA! OKULLAR 2 GÜN TATİL!

SON DAKİKA! OKULLAR 2 GÜN TATİL!

KKTC Bakanlar Kurulu az önce acilen toplanarak kötü hava şartları nedeniyle KKTC Genelindeki okullarda 2 günlük tatil ilan etti.
Karara göre ülke genelinde tüm ilk ve orta dereceli okullar yarın ve Perşembe günü tatil olacak. Cuma günü ise normal eğitime geri dönülmesi bekleniyor.
Bakanlar Kurulu sonrası kısa bir açıklama yapan kurul sözcüsü Özdil Nami “çocuklarımızın bu havada okula gitmesi haksızlık. Yarın ve Perşembe tatil olacak. Eğer hava şartları düzelmezse Cuma bile tatil olabilir” dedi.
Öte yandan Beşparmaklarda saat 16.00’dan itibaren yoğun kar yağışı başladı.
Özellikle Bufavento ve St Hillarion bölgelerinde kar kalınlığının 1 metreyi geçtiği bildirilirken, Girne-Lefkoşa arasındaki bölgede kar kalınlığı 30 santimetreyi buldu.
Bazı vatandaşların kar topu oynadığı görülürken, bazı vatandaşlar da arabalarına kardan adam heykeli yaptılar…
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy Mandıra Times’a yaptığı açıklamada kar yağışının şiddetinin artması durumunda ülkede pek çok yolun kapanabileceği uyarısında bulundu.
Taçoy “sürücülerimiz lütfen macera aramasın, dikkatli olsunlar. Yollar çok kötü. Biz bakanlık olarak karayolları olarak 24 saat alarmdayız. Herhangi kötü bir durumda acil önlem almak için kriz masası oluşturduk” dedi.

Haber: Kardan Adam Haber Ajansı
Foto: Girne Boğaz

Yazar Hakkında

4 Yorum

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir