header reklam 500×90
sol kulak 160×600

SON DAKİKA! SYRİZA’DAN BİRİKİM ÖZGÜR’E JET YANIT: “SEVİYORSAN GEL KONUŞALIM!”

SON DAKİKA! SYRİZA’DAN BİRİKİM ÖZGÜR’E JET YANIT: “SEVİYORSAN GEL KONUŞALIM!”

Mandıra Times okurları tarafından yılın siyasetçisi seçilen CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Birikim Özgür yine rahat durmadı. Özgür’ün bugün yayınlanan Halkın Sesi Gazetesi’ndeki manşet haberinde, Yunanistan’a, KKTC ekonomisini örnek alması çağrısı yapınca, Syriza’dan yanıt gecikmedi: “Seviyorsan gel konuşalım!”
Özgür’ün Halkın Sesi Gazetesi’nde bugün çıkan haberinde, batmış Yunan ekonomisinin kurtuluşu KKTC reçetelerinde aranması gerektiğini söylemesi başta Yunanistan olmak üzere, tüm Orta Doğu ve Balkan ülkelerinde şok etkisi yarattı.
Hafta sonu Yunanistan’da yapılan seçimlerde tek başına iktidar olmayı kıl payı kaçıran Syriza Partisi’nden ise, Birikim Özgür’ün açıklamalarında jet yanıt geldi.
Çiçeği burnunda Başbakan Alexsis Tsipras Mandıra Times’a konuşarak “Birikim kardeşimiz bizi bu kadar seviyorsa gelsin konuşalım. İcabından kendisine bir iş güç ayarlarız. Bu kadar dünya çapında bir değerin KKTC gibi bir yerde ömür tüketmesine gönlümüz razı değildir” dedi.
Tsipras “valla biz her şeye açığız. Birikim kardeşimiz belli ki haftadan 8 gün; günde 25 saat ekonomi düşünmektedir. Böylesine değerli bir ekonomistin verdiği öneriler elbette bizim için önemlidir” dedi.
Bu arada Mandıra Times’ın edindiği bilgiye göre, Özgür’ün bugünkü açıklamaları sonrası Venezuella, Kolombiya ve Surinam’ın KKTC’ye acil birer heyet gönderdi.
Heyetlerin, Özgür ile randevu alarak kurtuluş reçeteleri üzerinde çalışacağı öğrenildi.
Öte yandan Özgür’ün açıklamalarından sonra Uzak Doğu piyasasında Euro güne düşük başlarken, öğleden sonra açılacak olan New York borsası Dow Jones endeksinin de düşüş trendine girmesi bekleniyor.

Haber: İşkembe-i Kübra Ajans
Foto: Anonim

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.