header reklam 500×90
sol kulak 160×600

YORGANCIOĞLU: “ELEKTRİKTE İNDİRİM YOK, BİNDİRİM VAR!”

YORGANCIOĞLU: “ELEKTRİKTE İNDİRİM YOK, BİNDİRİM VAR!”

Kıb-Tek’in geçtiğimiz hafta yaptığı “2015 yılı başında elektrikte %25’ye varan indirim olacak” açıklamasına Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’ndan tepki geldi. Yorgancıoğlu “elektrikte indirim olması mümkün değil ama bindirim olacak. Bindire bindire gideceğiz” dedi.

Yorgancıoğlu “Kıb-Tek doğru yönetilirse kendi kendine yeter diyorlar. Bu tam bir masaldır. Kıb-Tek havaya girmesin, bize hava atmasın. Bir kalemde indirim yapmak KKTC gerçeklerine terstir” diye konuşurken “zam yapmak bizim kaderimizde vardır. Kendilerine adam gibi zam yapmalarını salık veriyorum” dedi.

KKTC Başbakanı “basında takip ettik. Bu arkadaşlar indirim yapacakmış. Yahu KKTC’de indirim olduğu nerede görülmüş? Parayı yerde mi bulduk? Nerde bulduk? Zeren buldu gerçi, ben da bilmem ama yerde bulmadık” diye konuştu.

Yorgancıoğlu “elektrikte indirim eşyanın tabiatına aykırıdır. Biz ne güzel Kıb-Tek’i batırıp çatır çatır satacaktık. Şimdi bunlar kalktılar Don Kişot’luk yaparlar. Yağma Hasan’ın böreğimi be ama? Evet, öyledir ama sadece bize” dedi.

Başbakan Yorgancıoğlu “halkımıza 2015 başından itibaren elektrikte zam olacağının bilgisi buradan vereyim. Herkes ayağını yorganına göre uzatsın. Bakın benim adım bile öyle, dede mirası. Mum yaksınlar paraları yoksa. İndirim yok ama bindirim var. Size bunun alım garantisini veriyorum” dedi.

 

Haber: Ceryan Çarptı Haber Ajansı

Foto: TAK

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.