header reklam 500×90
sol kulak 160×600

DENKTAŞ: “LACOSTE İLE ANLAŞTIK”

DENKTAŞ: “LACOSTE İLE ANLAŞTIK”

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş KKTC turizminin tanıtılması için Fashion TV ile antlaşma imzaladığını açıklamasında sonra bir bomba daha patlattı: “Lacoste ile de anlaştık!”

Tanınma için büyük bir moda atağına geçen KKTC, dünya piyasasına bomba gibi giriyor. Yıllardır bulunamayan tanınma fırsatı Fashion TV tanıtım anlaşması ile ayağa gelirken, efsane marka Lacoste ile yapılan anlaşma dünya gündemine bomba gibi düştü!

Mandıra Times’a özel açıklamalarda bulunan Serdar Denktaş “Lacoste bildiğiniz gibi timsah sembolüyle efsane olmuş bir marka. Yaptığımız anlaşma ile bundan böyle timsah yerinde KKTC bayrağı olacak, dünya bizi ister istemez tanıyacak” dedi.

Denktaş “yıllardır süren ambargo ve izolasyonlar bu anlaşmalarla paramparça olmuştur. Gerisini Rum düşünsün” diye konuştu.

Denktaş, Mandıra Times’a, Lacoste firmasının yaptığı örnek logoyu da gösterdi. Logo’da yeşil olan orijinal Lacoste timsahı, KKTC bayrağı ile bezenmiş durumda…

Öte yandan KKTC’nin Lacoste ile yaptığı anlaşma Rum kesiminde şok etkisi yarattı.

Haberin yayılmasından sonra Lefkoşa ve Larnaka’da bulunan orijinal Lacoste Mağazalarının önünde gösteriler yapılıyor.

Dün akşam saatlerinde Lefkoşa Uzun Yol’da bulunan Lacoste Mağzası önüne gelen bir grup ELAM taraftarı mağazanın camlarına ‘Kıbrıs Elen’dir Elen kalacak” ve “Atilla Kıbrıs’tan dışarı” sloganlarını yazdılar.

Gelişmeler üzerine Rum-Yunan ikilisinin Lacoste-KKTC anlaşmasını bozmak için harekete geçtiğini ve Brüksel’de girişimlerde bulunduğu öğrenildi.

Mandıra Times’ın ulaştığı Lacoste LTD CEO’su Jean Paul Alligator ise Mandıra Times’a konuştu; “Biz paraya bakarık, siyasete bakmayık.”

Alligator “KKTC bize iyi para verdi, biz de kabul ettik. İsteyen istediği haltı yemekte serbesttir. Madem Rumların şikayeti var, gelsinler görüşelim. Onlar daha fazla verirse onların bayrağını koyarız, sorun yok” dedi.

Jean Paul Alligator “KKTC bayraklı yeni ürünlerimiz bu hafta başlayacak olan Paris Moda Günleri’nde podyumlarda olacak. Çok iddialıyız, biz işimize bakıyoruz” dedi.

Haber: Mandıra Times& Le Monde Gazetesi işbirliği

Foto: Lacoste Special Edition

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.