header reklam 500×90
sol kulak 160×600

KIBRIS TÜRK FUTBOL LİGLERİ MAÇLARI UGANDA TV’SİNDE!

KIBRIS TÜRK FUTBOL LİGLERİ MAÇLARI UGANDA TV’SİNDE!

Aylardır cevabı merakla beklenen KKTC Süper Lig maçlarını hangi TV kanalının yayınlayacağı sorusunun cevabı bugün sabah yapılan açık artırmayla belli oldu. İhaleyi en yüksek teklifi veren Uganda Televizyonu (UBC) kazandı!

Nefesleri kesen ve tüm dünya televizyonlarından naklen yayınlanan açık artırmada Uganda TV, ilk turda en yüksek teklifi veren Eurosport, BBC, SKY ve Canal + ile ikinci tura kalırken, BRT, TRT, Sim TV ve Lig TV ilk turdan elendi.

İkinci tura hızlı giren BBC’nin yaptığı 100 milyon poundluk teklifin aşılamayacağı düşünülürken, Uganda TV 125 milyon poundluk son teklifle maç yayınlarını 5 yıllığına aldı.

KKTC Lig maçları bundan böyle Uganda TV’si dışında hiçbir kanalda yayınlanmayacak, görüntüyü bırak, başka TV’lerden maç programı dahi okunamayacak.

İhalenin sonuçlanmasından sonra Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) ve Futbol Yorumcuları Derneği (FYD) yetkilileri sonuca itiraz etti.

KTSYD adına konuşan basın sözcüsü Kamil Kolcu “böyle bir sonuç olamaz. Biz maçları nasıl görüp nasıl yorumlayacağız? Elin arabı gelip elimizden gül gibi lig yayınlarımızı aldı gitti. Böyle bir sonuç kabul edilemez. Uganda’ya da gidemeyiz, orada Rakı bile yok” dedi.

Futbol Yorumcuları Derneği As Başkanı Şükrü Burağan da sonuca itiraz etti. Burağan “Dalga mı geçerler be ama? Uganda’yı haritadan bile zor buluruk, TV yayınını nasıl bulacayık? Para için böyle bir aptal karar olur mu? Bu yaştan sonra Uganda’ya mı gidelim?” diye konuştu.

Öte yandan karar Süper Lig kulüpleri arasında alkışlarla karşılandı.

Futbol Kulüpleri Birliği (FKB) Kadimici Başkanı Cemal Bulutoğluları “Valla biz paraya bakarık. Parayı veren düdüğü çalar. İster Papua Yeni Gine TV’si alsın, ister Kolombiya TV’si alsın, bizi bozmaz. Biz bu gece Çetinkaya’da yeme içme yapıp bunu kutluyoruz” dedi.

 

Haber: Mandıra Times Özel Haber

 

Foto: Afrika Mamba

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.