header reklam 500×90
sol kulak 160×600

LEFKOŞA’DA BÜTÜN SOKAK LAMBALARI MAVİ OLACAK!! HARMANCI: “MALİYET YÜKSEK, SİHİRLİ LAMBA VERGİSİ GELİYOR”

LEFKOŞA’DA BÜTÜN SOKAK LAMBALARI MAVİ OLACAK!! HARMANCI: “MALİYET YÜKSEK, SİHİRLİ LAMBA VERGİSİ GELİYOR”

 

Mavi ışığın insanları sakinleştirdiği ve suç oranını düşürdüğü bilimsel olarak ispatlandıktan sonra Lefkoşa Belediye Başkanı kolları sıvadı. Lefkoşa’daki bütün sokak lambaları mavi ışıkla değiştiriliyor. Lefkoşa artık masmavi olacak. Konuyla ilgili başvurduğumuz Lefkoşa Belediye Başkanı Harmancı:

“ İskoçya’nın en büyük şehri Glasgow dahil olmak üzere, bazı şehirlerin suç oranı yüksek mahallelerine mavi sokak lambaları takılmış. Bir süre sonra bu mahallelerde işlenen suçlarda ve intihar vakalarında azalma görülmeye başlanmış. Uzmanlar bunun, mavi ışığın sakinleştirici özelliğe sahip olmasıyla bağlantılı olduğunu düşünüyorlar.

Herkesin de bildiği gibi eskiden adamızda kapılar açık uyurduk. Artık kilit üstüne kilit taktırırız. Trafik suçları deseniz en üst seviyede, intihar olayları hiç olmadığı kadar fazla. Hergün intihara teşebbüs vakalarıyla dolu hastaneler.

Oturup düşündüm, zannederim bu mavi ışıklar bütün bu işleri çözecek. İlk başta herkese garip gelebilir ancak insanlar beni farklı olduğum için seçti. Bir süre sonra bu ışıklara herkes alışacak. Ayrıca Lefkoşa çok romantik olacak.

Bu işin tek kötü yanı maliyeti. Bütün lambaları değişmek çok pahalı olacak. Ama insanlardan değerli değil ya. Aylık belediye faturalarına “sihirli lamba” vergisi getirdik. Bu aydan itibaren her faturaya 40 tl ekliyoruz. Hayırlı olsun.” diyerek sevincini Mandıra Times ile paylaştı.

 

HABER: Sihirli Lamba

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.