header reklam 500×90
sol kulak 160×600

HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN “GERGİNLİĞİMİN SEBEBİ MEHMET ALİ TALAT”

HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN “GERGİNLİĞİMİN SEBEBİ MEHMET ALİ TALAT”

Bugün Meclis Genel Kurulu, toplanmasından kısa süre sonra çıkan tartışma üzerine oturumuna ara vermek zorunda kaldı.

Kürsüye çıkan Ana Muhlefet Partisi Başkanı Hüseyin Özgürgün, attığı laflarla sinirlerini bozan Başbakan Yorgancıoğlu’na fena çıkıştı.

BRT’de canlı olarak yayınlanan ve tüm toplumun şahit olduğu olay ( kavga, küfür ve agresif hareketler) bu sabah gerçekleşti. Sosyal medyada da hızla yayılan görüntüler görenleri şok etti.

Genelde bu tür davranışların KKTC Meclisi değil de, TC Meclisi’nde gerçekleşmesine alışık olan toplum, gerçek bir şok yaşadı. Memleketin ileri gelen siyaset bilimcileri bu durumu son günlerde gündemde olan Ana – Yavru benzetmesiyle açıkladı.

Toplumda bol miktarda bulunan siyaset bilimcileri “Sayın Özgürgün, TC meclisini taklit ederek Ana – Yavru konseptine son noktayı koymuştur. Tebrik ederiz.” şeklinde açıklamarda bulundu.

Mandıra Times’ı ısrarla arayan ve açıklama yapan Özgürgün’ün ise derdinin farklı olduğu ortaya çıktı.

Mandıra Times’a konuşan Özgürgün “2. Cumhurbaşkanı Talat’ın CTP’nin başkanı olması beni fena gerdi. Tam kurtulduk derken al başına belayı. Bu iş beni gerer, partimi gerer, başkanlığımı riske atar. Dün açıklama yaptı, sabaha kadar uyumadım. Eh işte bugün mecliste yaptıklarım da ortada. Kimse kusura bakmasın, benim suçum yok, bütün suç Mehmet Ali Talat’ın” sözleriyle duygularını dile getirdi.

 

HABER: Sosyalmedyadelisi

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.