header reklam 500×90
sol kulak 160×600

ŞAMPİYON BOKSÖR MAYWEATHER: “HÜSEYİN İLE BİR RAUNT DÖNMEK İSTERİM”

ŞAMPİYON BOKSÖR MAYWEATHER: “HÜSEYİN İLE BİR RAUNT DÖNMEK İSTERİM”

Dünya Boks Şampiyonu Amerikalı Floyd Mayweather, bundan sonraki şampiyonluk unvan maçının UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün ile olacağını açıkladı.
Mandıra Times Las Vegas Muhabiri Şükrü Black Jack’a çok özel açıklamalarda bulunan ünlü boksör, sabah dünya televizyonlarının naklen verdiği KKTC Meclis oturumunda gördüğü Hüseyin Özgürgün’ün çabukluğundan ve tekniğinden çok etkilendiğini vurguladı.
Mayweather “Hüseyin Bey çok atik bir sporcu. Kendisini çok beğendim. Kelebek gibi uçuyor, arı gibi sokuyor. Eğer Serdar Bey engellemeseydi sol kroşesini de görecektik. Ama sorun değil, kendisi ile bir raunt dönmek isterim, o zaman görürüz” diye konuştu.
Mayweather “ben ondan daha gencim ancak belli ki Hüseyin Bey bu işi çok iyi biliyor. Buradan dünya basınına açıklıyorum. Gelecek sene Mart ayında kendisine benle unvan maçına çıkması için meydan okuyorum. Karşılaşmanın tüm gelirini de KKTC Devletine memurları ödesin diye bağışlayacağım” dedi.
Şampiyon boksör “öyle Özkan Bey’in üzerine yürümekle olmaz bu işler. Yaşlı başlı adamdır o. Gelsin benle oynasın bu oyunu, hodri meydan” diye konuştu.
WBC Yarı Orta Sıklet Şampiyonu Floyd Maywetaher geçtiğimiz Cumartesi gecesi Amerika’nın Las Vegas kentinde yapılan unvan maçında WBA Dünya Şampiyonu Filipinli Rakibi Manny Pacquiao’yu hakem kararıyla yenmiş ve unvanını korumuştu.
Mayweather şimdiye kadar çıktığı 48 maçın tümünü de kazanarak inanılmaz bir rekora atmış durumda.

Haber: Şükrü Black Jack, Mandıra Times-Las Vegas
Foto: Getty Images

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir