header reklam 500×90
sol kulak 160×600

SON DAKİKA!!! BAKANLAR KURULU : “1 OCAK 2016’DA KKTC EURO’YA GEÇİYOR!!!”

SON DAKİKA!!! BAKANLAR KURULU : “1 OCAK 2016’DA KKTC EURO’YA GEÇİYOR!!!”

KKTC’nin Türk Lirası’ndan çıkarak AB para birimi Euro’ya geçişi için teknik çalışma başlatıldığı haberi gündeme bomba gibi düştü.

Mandıra Times’ın elde ettiği bilgilere göre Cumhurbaşkanı Akıncı ile Cumhurbaşkanı Anastasiadis dün akşam gündem dışı olarak Samanbahça’da bulunan Gatriye Gızgın’ın evinde buluştu.

Güney Kıbrıs’ın batmakta olan Avrupa Birliği ile ilişkisini kesmek istediğini ve Euro para birimini kullanmak istemediğini dile getiren Anastasiadis’e, CB Akıncı’nın şok bir teklif yaptığı öğrenildi.

1 Ocak 2016’dan itibaren Güney Kıbrıs’ın Türk Lirası, Kuzey Kıbrıs’ın da Euro kullanması teklifini yapan Akıncı’ya Anastasiadis’in olumlu yanıt verdiği gelen bilgiler arasında.

Yapılan antlaşmaya göre Türkiye’nin Kuzey Kıbrıs’a her yıl gönderdiği para 1 Ocak itibarı ile artık Güney Kıbrıs’a verilecek.

KKTC Bakanlar kurulu ise bugün ani bir kararla toplanarak dün akşam yapılan antlaşmaya onay verdi.

Gatriye Gızgın’dan alınan bilgiye göre dün akşamki toplantıda 3 şişe zivaniya içildiği, bu sebeple varılan antlaşmanın geçerli olup olmadığının bilinmediği, ayrıca içilen zivaniyadan sonra iki başkanın yuro yuro  dönerek kutlama yaptıkları da Mandıra Times’a gelen bilgiler arasında.

 

Yazar Hakkında

Yanıt verin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir